Старт ефект для успішного вирощування культур

АВП Інвест, Райс ПІ, коренева система, біопрепарати, бактерії

Важливою функцією розвитку рослини є коренева система. Через яку надходить в рослину елементи живлення та вода.

Але є моменти на початку розвитку рослини, а це нестача вологи, елементів живлення, прохолодний ґрунт. Коренева система, яка ще не сформувалася чи тільки розпочала формуватися, при таких умовах молода рослина не може взяти поживні речовини з ґрунту та з добрив внесених при посіві. Далі рослина погано розвивається, а це в свою чергу призводить до недобору врожаю. Як кажуть: «хороше коріння і буде покоління».

Що ж потрібно для того щоб закласти майбутній максимальний врожай з найменшими витратами?

Основним елементом для розвитку коріння а в майбутньому і рослини є фосфор. Резерви фосфору в ґрунтах України значні – їх валовий вміст залежно від виду ґрунту в метровій товщі становить 3,8-22,9 т/га.

Але цього «замало», оскільки для формування запланованого врожаю рослина використає фосфор, який доступний їй (рухомий), але його в грунтах України не достатньо. Решту фосфору, якого не хватає рослині ми поповнюємо мінеральними добривами.

Але тут не все так просто!

Джерелом фосфору для рослин є фосфати кальцію Са3(РО4)2, але в більшості ґрунтів вони є обмеженими для доступності рослинам.

Велика частина фосфору, що споживається рослинами, надходить із ґрунтових запасів, включаючи добрива, які застосовувалися в попередні роки. Лише невелика частина надходить із фосфору, що застосовувався протягом сезону, а це лише 20-30% від того що ми внесли.

Фосфор гарно утримується частинками ґрунту і тому не являється рухомим елементом, навпаки, він один із найбільш нерухомих. Його розчинність, тобто доступність, в основному залежить від температури ґрунту і рН, Оптимальне значення рН 6-7.

Фосфор дифузійно вбирається корінням. Тому він повинен знаходиться близько до коренів (в районі 2,5 мм), в розчиненій формі. У сухому ґрунті вбирання майже не відбувається.

Тому, для вирішення вищезгаданих моментів нам потрібні фосформобілізуючі бактерії (Bacillus amyloliquefaciens штам IT45), а це – препарат Райс Пі®.

Чому?

Основою Райс Пі®є бактерія Bacillus amyloliquefaciens штам IT45. Це вид бактерій роду Bacillus, який є джерелом рестриктази BamH1. Він також синтезує природний антибіотик, який утворює дуже щільний комплекс зі своїм внутрішньоклітинним інгібітором. Райс Пі® використовується в сільському господарстві, аквакультурі і гідропоніці, приймає заходи проти бактеріальних і грибних патогенних мікроорганізмів і може запобігати інфекції шляхом конкурентного виключення бо витіснення небажаного патогенного мікроорганізму, наприклад таких, як фузаріоз, ризоктоніоз , також поліпшує стійкість кореневої системи до сольового стресу.

Бактерії, що входять до складу Райс Пі® заселяються в ризосфері, харчуються кореневими виділеннями (від 10 до 30% фотосинтезу вуглецю). У свою чергу, вони стимулюють ріст кореневої системи, виділяючи метаболіти росту і розчиняють фосфор виділеннями фітази (ферменти).

Що робить Bacillus amyloliquefaciens штам IT45 препарату Райс Пі®?

  • Виділяє метаболіти росту і стимулює ріст кореневої системи, особливо (кореневі волоски), а це +20 % кореневої біомаси.
  • Розчиняє наявний в ґрунті фосфор і робить його доступним рослині. Тобто, збільшується доступний фосфор в межах 25-30%, а це еквівалент внесеню фосфору 10-15 до 20 кг/га д.р.
  • Підвищення схожості на 10-20% та енергії проростання насіння.
  • Має пробіотичний ефект, заселяючись в ризосфері і витісняючи патогени (контроль хвороб на початкових етапах розвитку рослини).
  • Підвищує стійкість до посухи,  холодових стресів та  зимостійкість.
  • Підвищує врожайність зернових, технічних культур, кукурудзи, картоплі та овочевих (прибавка врожаю з біо-добривом Райс Пі® в межах 10%.

В 2024 році у Вінницькій області було застосовано препарат Райс Пі® при протруєнні насіння озимої пшениці в нормі 0,2 кг/т. Наявний ефект від застосування препарату був добре помітний на посіві, це можна побачити на фото.

  

Було встановлено, що із застосуванням препарату Райс Пі® рослини характеризувалися збільшенням об’єму кореневої системи та кількості продуктивних стебел в період кущення. А також коренева і прикоренева частина була «чиста» - відсутність хвороб (кореневих гнилей). Значно підвищилася стійкість молодих рослин до шкідників та хвороб, а потужний старт дає можливість  ефективно конкурувати з бур'янами.

Прибавка врожаю в середньому була 5 % при урожайності 63,3 ц/га.

Додаткові витрати в межах 600 грн/га, а це лише на сьогодні 60-70 кг з гектара зерна пшениці.

Даний препарат можна застосовувати і на інших культурах і не тільки при протруєні насіння, а й під час посіву в рядок з РКД та при краплинному зрошені.

Норма витрати препарату Райс Пі® по культурах:

  • обробка насіння зернових та бобових культур – 0,2 кг/т насіння;
  • кукурудзи – 1,0 кг/т насіння;
  • соняшника – 2,0 кг/т насіння;
  • ріпак – 2,0-2,5 кг/т насіння;
  • овочеві, плодові та ягідні культури - краплинне зрошення або полив - 0,2 кг/га;
  • всі культури - позакореневе внесення на початкових етапах розвитку - 0,2 кг/га;
  • всі культури - під час посіву в рядок разом з РКД або КАС – 0,05-0,1 кг/га;
  • картопля – внесення в рядки перед посадкою/під час посадки - 0,2 кг/га;
  • картопля, обробка бульб – 0,07кг/т.