Подолання стресів від дії низьких температур з FoliGreen!

Амінокислоти, Фітокомплекс, FoliGreen, ТОВ АВП Інвест, заморзки, стрес, низька температура

Весняний період – це складні умови для рослини. Коливання денних і нічних температур від +15°С до -5°С, в цей період зумовлює різні зміни у фізіологічних процесах рослин, що впливає на майбутній урожай.

Так, заморозки до -3°С спричиняють обводнення тканин та листя внаслідок зменшення фракції вільної води. Якщо ж температура знижується до -5°С і нижче вода ‑ клітини зневоднюються, утворюється зв’язана вода, яка не замерзає і транспортується. Тобто, «рослина призупиняє ріст на активному старті» (гальмуються ростові процеси, погіршується поглинання елементів мінерального живлення, підвищується концентрація гормонів стресу).

Після короткочасних заморозків йде підняття температури, настає тимчасове посилення дихання з подальшим новим спадом (зниження температури). В такому випадку це приводить до зменшення в листках хлорофілу та каротиноїдів тим самим блокується надходження продуктів фотосинтезу до кореневої системи, гальмування її розвитку та відмирання.

Тому, ключем в подоланні різного роду стресів для сучасних сортів та гібридів озимих культур  є застосування спеціальних стимуляторів, коректорів впливу температур, антистресантів та активаторів фітогормонів.

Так, науковими дослідженнями доведено, що обробка культур амінокислотами - проліном, аргініном, аспарагіном, глютаміном, а також олігосахаридами, поліамінами, моно-та дисахаридами, бурштиновою кислотою та іншими біологічно активними речовинами підсилює їх захист до фітостресів.

Щодо впливу низьких температур, найбільш дієвим і доступним агрозаходом в запобіганні даної проблеми  є використання стимуляторів, коректорів впливу температур – амінокислот.

Але є але. Ними потрібно знати, як користуватися.

Так, максимальний ефект від застосування амінокислот досягається в тому випадку, коли їх вносять за 2-3 дні до очікуваних заморозків або ж коли заморозки вже настали і попередити їх не встигли, тоді їх вносять через 48 годин після стресу.

В таких вище згаданих випадках варто використовувати стимулятор, коректор впливу температур «ФоліГрін» АМІНО в нормі 0,3-0,5 л/га .

«ФоліГрін» АМІНО стимулятор, що містить у своєму складі L-амінокислоти (16 %) рослинного походження, як: лейцин, ізолейцин, метіонін, гліцин, аланін, аргінін, треонін, лізин та макроелементи N-6,0%; P2O5-2,0%; K2O-2,0%.

Складові препарату в такій ситуації впливають:

– на синтезу певних груп ферментів, що відповідають за захист рослини від знижених температур, синтез яких блокується при наявності надмірно знижених температур.

– на міцність клітинної стінки, підвищуючи стійкість рослин до стресових факторів;

– на підвищенню концентрації хлорофілу, покращуючи умови проходження процесу фотосинтезу;

– на синтез гормонів, пов’язаних з формуванням квіток і плодів, сприяючи проникненню в корені поживних речовин з ґрунту;

– на зміцнення вторинних коренів, що стимулює зростання меристематичних тканин.

У випадку, якщо озимі культури перебувають після приморозків у пригніченому стані і їм необхідно провести швидку активізацію ростових процесів та нормалізацію гормонального балансу, рекомендується спільно з «ФоліГрін» АМІНО застосовувати гормональний комплекс «ФоліГрін» ФІТОКОМПЛЕКС. В такому випадку норма складатиме: «ФоліГрін» АМІНО 0,5 л/га + «ФоліГрін» ФІТОКОМПЛЕКС 0,4 л/га.

«ФоліГрін» ФІТОКОМПЛЕКС – це комплекс рослинних фітогормонів, що покращує ріст та розвиток культур, який у своєму складі містить: Ауксини 0,045%, Гібереліни 0,03% та Цитокініни 0,09%.

Складові препарату в даному випадку:

– посилюють ріст та диференціацію клітин;

– поліпшують структуру кореневої системи;

– прискорюють розвиток рослин;

– підвищують активність процесів життєдіяльності;

– покращують стійкість рослин до шкідників, хвороб та інших зовнішніх чинників  після стресу.

При застосуванні даних препаратів варто дотримуватися таких рекомендацій: витрата робочого розчину при позакореневому підживленні ‑ 200-300 л/га, оптимальна температура повітря 10-25 0С, а швидкість вітру до 5 м/с.

Контролюючи стрес, ми маємо можливість запобігти негативним наслідкам і тим самим не втрати урожай. Звертайтесь ТОВ АВП ІНВЕСТ, (067)1231779, www.avpinvest.com.ua.