При внесенні КАС рослина отримує певну кількість азоту у трьох формах: амонійна, нітратна, амідна.
Найбільш рухома та швидко доступна для кореневої системи – нітратна NO3 (знаходиться у ґрунтовому розчині) за сприятливих умов може бути використана рослиною впродовж 4-5 діб; втрати нітратного азоту відбуваються внаслідок промивання в глибші шари ґрунту надмірними опадами, а також внаслідок процесу денітрифікації. Втрати за несприятливих для засвоєння рослиною умов можуть становити 10-30%.
Амонійна NH4 вступає в реакцію з ГП(В)К (Ґрунтово-поглинальний (вбирний) комплекс), більш стабільна (порівняно з нітратною) у ґрунті. Може бути використаною кореневою системою рослини впродовж 12-15 діб після реакції. Внаслідок процесу нітрифікації трансформується у нітратну форму NO3.
Амідна NH2 може засвоюватися листовою поверхнею рослини та без фізіологічних перетворень вбудовуватися у структуру амінокислот (і далі - білків). Візуальний ефект на рослині (насичено-зелений колір вегетативної маси) можна спостерігати через 3-5 годин після застосування. При потраплянні в ґрунт незначною мірою може поглинатися кореневою системою. Повною мірою стає доступна кореневій системі рослини після проходження процесу амоніфікації.
При t°ґрунту 2°C впродовж 4 діб амоніфікується 75% амідного азоту.
При t°ґрунту 10°C для цього потрібно 2 доби, а при t°ґрунту 20°C – одна доба.
Таким чином утворюється надлишок амонійної форми азоту у ґрунті, засвоїти який повною мірою рослина невзмозі. Подальша нітрифікація та денітрифікація призводить до безповоротних втрат азоту, які за різних навколишніх чинників можуть сягати 30-40%. В той же час надлишкова кількість азоту може бути використана вегетуючими бур’янами, що має свої негативні наслідки.
Застосування StabilureN® 30 дозволяє відтермінувати дію ферменту уреази, що активує процес амоніфікації амідного азоту, на строк мінімум 14-16 діб, а в залежності від факторів навколишнього середовища до 28 днів.
Ця «пролонгація» амідної форми азоту дає рослині можливість повною мірою використовувати КАС. Починаючи з 15-16 доби після внесення добрива починає розблоковуватися фермент уреаза під дією якого «законсервована» амідна форма азоту амоніфікується і ще на протязі 20-25 діб живить рослину NH4 і NO3.
Інгібітор Уреази StabilureN® 30.
Продукт зменшує випаровування аміаку під час гідролізу сечовини, який каталізується уреазним ферментом. Складові препарату блокують три активних центри ферменту уреази, утворюючи зв’язок тридентатної природи з двома нікелевими центрами та одним кисневим з карбаматного мостику, який пов’язує обидва метала, знижуючи вірогідність того, що сечовина досягне атому нікелю.
Склад, % об.: N (n-бутил) триамід тіофосфорної кислоти – 30, Діетиленгліколь монометил ефір з додаванням інертних компонентів – 69.
Інгібітор – допоміжний ґрунтовий агент, який пригнічує активність ферменту уреази, тим самим сповільнюючи розкладання аміду азоту до аміаку. Інгібітор використовується в якості добавки до рідких добрив, які містять амідну форму азоту.
Характер ефекту інгібітора.
Інгібітор уреази, який додано до добрива на основі сечовини, значно знижує активність ферменту уреази в точці контакту добрива з ґрунтом або рослиною, а не з усім ґрунтовим профілем. Це заважає розкладанню сечовини до появи перших значних опадів.
Препарат не пригнічує ґрунтову мікрофлору!
Особливості, переваги:
- повне безшовне змішування з добривами;
- гомогенний розподіл д.р. при застосуванні;
- відсутність проблем при зберіганні навіть при низьких температурах без утворення осаду субкомпонентів та необхідності перемішування перед застосуванням;
- змішуваність з засобами захисту рослин без ризику зниження ефективності та деградації оприскування;
- відсутній негативний впливу на ґрунтову мікрофлору.
Рекомендації по застосуванню.
Препарат малоефективний в поєднанні з добривами, що містять менше ½ загального вмісту азоту в амідній формі.
Змішування з рідкими добривами на основі сечовини:
- КАС (28, 30, 32) – 1,1-1,24 л / 1 м3
- Розчини добрив на основі сечовини – 1,4 - 2,5 л / 1000 кг розчину сечовини.
Використання інгібітора дає три основні агрономічні переваги:
- підвищення доступності азоту для рослин;
- обмеження втрат азоту шляхом випаровування;
- збереження ефективного азоту за посушливих умов та на перших стадіях розвитку культур.
Переваги інгібітора:
- зменшення втрат NH3 через випаровування;
- обмеження недоступності NH4 + «склеювання» в поглинальному поверхневому шарі ґрунту;
- N-зв’язок в кореневій зоні залишається на високому рівні навіть під час посухи;
- можливість застосовувати більш високі дози азоту за одне внесення;
- зниження ризику вилуговування шляхом відтермінування нітрифікації;
- нетоксичне джерело азоту для мікроорганізмів – стимулює біологічну активність ґрунту
Використання продукту.
- Для рідких добрив інгібітор додається безпосередньо в обприскувач (цистерну для внесення) перед застосуванням в рекомендованій нормі.
- Умови застосування рідких добрив на основі сечовини принципово не змінюються при використанні інгібітора.
Рекомендована температура зберігання:
від -15 ºC до + 30 ºC
Умови зберігання: уникати тривалого впливу прямих сонячних променів на паковання.
Термін придатності: 18 місяців.
Пакування: 20 л., 5л.
Звертайтесь до нас, ТОВ «АВП ІНВЕСТ» (067)1231779, www.avpinvest.com.ua, допоможемо Вам ефективно використовувати азот на полях.