Важливим елементом в захисті сільськогосподарських культур від бур`янів є не тільки страхові гербіциди, а й ґрунтові.
Чому? А тому, що такі культури, як кукурудза, соняшник, соя, цукровий буряк на перших етапах росту не здатні конкурувати з бур’янам, оскільки страхові ще не можна вносити оскільки є визначенні фази внесення або ж не дають погодні умови застосувати, а також ширина міжрядь таких культур широка і бур’яни ростуть використовуючи дороге живлення та цінну воду.
З огляду на вище сказане виділимо такі основні фактори, чому необхідно застосовувати ґрунтові препарати:
1. Чисельність бур’янів. В шарі ґрунту 5-7 см на площі 1м2 знаходиться від 1000 до 2500 різних видів насінин бур’янів, а агротехнічні заходи боротьби в такому випадку не забезпечать повної чистоти поля. Вирішити це питання допомагають ґрунтові гербіциди, які у верхньому шарі ґрунту створюють захисний екран, знищуючи бур’яни під час сходів.
2. Конкуренція за вологу. Тобто, рослина конкурує за вологу з бур’янами. Даний період триває від сходів до чотирьох тижнів. За цей час агрономи повинні захистити культуру від бур’янів, а зробити це можна за умови використання ґрунтових гербіцидів. Середній період захисної дії таких препаратів – 30-40 днів, а в окремих випадках ‑ протягом 12 тижнів. Тобто, контроль кількох хвиль проростаючих бур’янів, що забезпечить потужний старт для сходів культури.
3. Конкуренція за елементи живлення. Протягом трьох місяців з появи сходів культури, бур’яни поглинають з ґрунту близько 160-200 кг/га азоту, 65-90 кг/га фосфору та 170-250 кг/га калію, що негативно впливає на урожай. Втрати складають до 20-30 % врожаю, залежно від видового складу і чисельності бур’янів на м2.
4. Погодні умови. Низька відносна вологість повітря, висока сонячна активність і вітер сприяють тому, що бур’яни у фазі 2-3-ох листків посилено покривають свої листки і стебла шаром захисних епікутикулярних восків. Наприклад: у рослин лободи білої у фазі 2-ох листків, шар восків порівняно з фазою сім’ядоль зростає у середньому у 2,3 рази, у фазі 4-ох листків, уже в 4,5 рази, а у фазі 8-ми листків ‑ у 7,1 рази. Такі воски захищають рослину не лише від висихання, а й від проникнення у їх тканини гербіцидів.
5. Стійкість бур’янів. Здатність рослин із фазами розвитку нарощувати запаси органічних пластичних речовин у своїх тканинах. Пластичні речовини в клітинах рослин виконують багато функцій. Серед основних ‑ здатність пластичних речовин хімічно зв’язувати діючі речовини препаратів та робити їх неактивними. У молодих бур’янів запаси пластичних речовин (вуглеводів) швидко зростають. Наприклад: у рослин щириці звичайної у фазі 2-ох листків вміст пластичних речовин порівняно з фазою сім’ядоль зростає у середньому у 1,6 раз, а у фазі 4-ох листків ‑ у 2,2 рази.
6. Фаза застосування. В порівнянні з ґрунтовими гербіцидами, страхові мають визначену фазу внесення (2-4 справжніх листків у бур’янів), а це не завжди можливо. Наприклад: через дощі агрономи не в змозі застосувати страхові гербіциди вчасно, що у свою чергу призводить до фітотоксичності культури за рахунок фази культури (недотримання регламенту) та збільшення норми препарату відносно перерослого буряну.
7. Хвороби та шкідники. Бур’яни є переносниками хвороб та шкідників.
Це основні фактори, які слід знати для вирішення питань з бур’янами на ранніх етапах їх розвитку.
Для того, щоб правильно підібрати ґрунтовий гербіцид з урахування культури та ґрунтово-кліматичних умов, звертайтесь до нас, (067)1231779, www.avpinvest.com.ua.