Оптимальне удобрення озимих культур з осені забезпечує найповнішу реалізацію генетичного потенціалу сучасних сортів та гібридів

Тов АВП Інвест, мінеральне добриво , жива, JIVA, живлення ріпаку

За кілька тижнів почнеться посівна компанія озимих культур. Одним з основних критеріїв при їх вирощуванні є мінеральне живлення (застосування мінеральних добрив).

Першою такою культурою є ріпак озимий, а далі озимі зернові.

Щодо ріпаку озимого – це високотехнологічна культура. Тому для досягнення максимальної ефективності з гектара, окрім захисту, його потрібно забезпечити в першу чергу макроелементами.

На формування 1 ц продукції він потребує 4,5–6 кг азоту, 2,5–3,5 кг — фосфору і 4,0–6,0 кг калію, а також  сірки, магнію, бора, цинку та заліза.

 Норму внесення мінеральних добрив визначають, зважаючи на потребу рослин у поживних речовинах, наявність їх у ґрунті згідно з агрохімічною характеристикою поля, коефіцієнтом їх використання і винесення із запланованим урожаєм.

АЗОТ. Ріпак особливо вимогливий до азотного живлення. Загальна потреба в даному елементі живлення 120-130 кг/га.

Щодо осіннього живлення азотом, то ріпак озимий не відчуває його нестачі.

Якщо в ґрунті міститься менше 40 кг/га азоту, то норма його під передпосівну культивацію має складати не більше 30-40 кг/га.

Якщо в ґрунті більш менш достатньо азоту то для мінералізації пожнивних решток варто вносити азот в кількості 10-15 кг/га. Ця операція дасть можливість зберегти азот в ґрунті а також сприяти прискоренню біологічних процесів розкладу соломи.

ФОСФОР. Необхідний для утворення сильної кореневої системи ріпаку, збільшення кількості насіння та прискорення дозрівання. Рослини одержують його переважно із ґрунтових запасів. Якщо вміст фосфору у ґрунті перевищує 60–80 мг/кг, фосфорні добрива є практично неефективними, а коли він нижчий, потрібно вносити його додатково. Для цього достатньо забезпечити фосфору близько 45–60 кг/га залежно від його наявності у ґрунті.

КАЛІЙ. Ріпак використовує калій для підвищення стійкості рослин до несприятливих факторів зовнішнього середовища, ушкодження шкідниками і хворобами. 20-30% калію від загальної потреби (120-150 кг К2О) рослини ріпаку засвоюють упродовж осіннього періоду.

Для формування розвинутої кореневої системи і розетки листків молодою рослиною ріпаку до закінчення осіннього періоду вегетації використовується близько  20 % азоту, 10-15% фосфору, 20% калію, 20% сірки від загальної потреби , засвоюваною протягом вегетаційного періоду.

Оптимальна норма внесення макроелементів становить N80−120 P60−90 K60−90.

СІРКА. Ріпак є високочутливою до наявності в ґрунті сірки культурою. Без цього елементу здатність рослини засвоювати азот суттєво знижується, рослини відстають у рості, у них утворюються деформовані стручки з малою кількістю насінин. Рослини озимого ріпаку осінню використовують не значну кількість сірки, решту вносять при весняних підживленнях з азотом, оскільки їх ефективність проявляється тільки при доброму забезпеченні азотом, коли співвідношення сірки до азоту, як 1:15. Загальна потреба озимого ріпаку в сірці 30-80 кг/га д. р.  

Щодо бору, то про цей елемент для ріпаку розглянемо окремо.

З огляду на вище сказане ТОВ «АВП ІНВЕСТ» пропонує використовувати під посів озимого ріпаку комплексні мінеральні добрива,  під основний обробіток ґрунту так і при сівбі.

Серед таких добрив є мінеральні добрива компанії «JIVA».

Тут варто відзначити комплексне мінерально добриво:

JIVA NPK 11:22:22 + 10(SO3) + 0,2 Zn + 0,2 Fe.

З переваг даного добрива є те, що:

  • все в одній гранулі (комплекс JIVA NPK з мікроелементами в одній гранулі дозволяє забезпечити рослину всіма необхідними елементами живлення для хорошого урожаю);
  • унікальна технологія виробництва ( в добриві JIVA, гранули дуже міцні, не пилять, не злежуються, не містять нерозчинний баласт і дуже швидко розчиняються в ґрунті при мінімальній вологозабезпеченості. Саме тому, добрива JIVA є значно ефективнішими ніж класичні;
  • норма внесення добрив (вона менша на 27% завдяки швидкій розчинності в ґрунті, елементи живлення легко доступні рослинам);
  • висока ефективність (при виробництві добрив JIVA використовують нанотехнологію NHET та інгібітор DCD завдяки чому, повільно вивільняються елементи живлення які працюють на протязі усього вегетаційного періоду);
  • присутня значна кількість сірки (10%) (мезоелемент, який вкрай необхідний при вирощуванні озимого ріпаку);
  • наявність великої кількості мікроелементів (Zn, Fe добриві JIVA роблять рослину більш стійкішою до жари та хвороб, а також збільшують кількість та якість насінин у рослині).

Рекомендації по застосуванню:

  • при посіві 50-150 кг/га;
  • під культивацію 100-200 кг/га.

Це загальні рекомендації, для якісного застосування добрив необхідно знати тип ґрунту та вологість, забезпеченість поживними елементами, що вносилось під попередник та планова врожайність.

Щодо пшениці озимої , по потребі в елементах живлення вона схожа до ріпаку озимого, тому дане добриво ідеально підходить і для цієї культури.

Звертайтесь ТОВ «АВП ІНВЕСТ», (067)1231779, www.avpinvest.com.ua, допоможемо раціонально застосувати мінеральні добрива JIVA на ваших полях.