Десикація – один з агрозахідів технології вирощування озимого ріпаку

ТОВ АВП Інвест, десикація озимого ріпаку, гліфосат, дикват

Одним з технологічних агрозаходів передзбиральної доробки врожаю є – десикація.

Десикація ‑ це операція, що покликана на підсушування рослин, зменшення вологості насіння та покращення його якісних показників, що дозволить в оптимальні терміни провести комбайнування, запобігти втратам врожаю за рахунок пригнічення хвороб та знищення бур'янів.

Чотири випадки, коли необхідно застосовувати десиканти:

1. Волога та прохолодна погода (завчасне збирання перед дощами запобігає втратам врожаю)

2. Нерівномірне дозрівання посівів.

3. Ураженість хворобами (при десикації ми призупиняємо розвиток хвороб і тим самим зберігаємо врожай).

4. Висока засміченість бур’янами (при десикації ми висушуємо бур’яни і тим самим полегшуємо збирання і запобігаємо втратам врожаю) .

Отож, за наявності хоча б одного з вищенаведених показників, потрібно планувати застосування десикації. Це забезпечить прискорення та рівномірність дозрівання урожаю, запобігатиме втратам врожаю та підвищуватиме його якість.

Коли ж варто провести десикацію озимого ріпаку?

1. Виберіть типову ділянку поля, відберіть 20 стручків із середньої частини головного стебла різних рослин. Відкрийте кожен стручок, і якщо колір насінини змінюється із зеленого на коричневий по меншій мірі у 2/3 на кожен стручок у 15 з усіх відібраних стручків, це означає, що настав ранній етап для обприскування.

2. Візьміть стручок і зігніть його навколо пальця, якщо він здатен згинатися без розтріскування то поле готове до десикації

3. Оптимум застосування десиканту при вологості насіння ріпаку не більше 30%, при побурінні 70% стручків та вологості стеблистою на рівні 50-60%.

За цими трьома ознаками провести десикацію через 3-4 дні, якщо ж погода прохолодна дощова, то цей термін може становити до 7 днів.

Способи застосування десикантів.

Цих способів є два – наземне внесення та авіаобробка.

Відповідно, наземне проводиться за допомогою причіпних або самохідних обприскувачів, а авіаобробки за допомогою агродронів та малої авіації.

Препарати для десикації:

  • Гербіциди-десиканти з діючою речовиною гліфосат у формі різних солей: ізопропіламінна сіль, калійна сіль, амонійна сіль.

Це системні препаратами та дають змогу не тільки прискорити дозрівання урожаю та зменшити його вологість та поборотись з бур’янами. Особливо це стосується багаторічних бур’янів, кореневищних та коренепаросткових, так як при застосуванні таких продуктів буде повністю вбиватись не тільки надземна частина бур’янів, а й підземна. Проте, використання таких продуктів вимагає довшого строку очікування і збирання можливо буде розпочати не раніше двох тижнів від моменту внесення (строк очікування 14 діб).

  • Десиканти з діючою речовиною похідних біпірідилію: дикват.

Десиканти на основі диквату є контактними препаратами. В основі механізму дії таких продуктів є порушення процесу фотосинтезу в рослинах. Діюча речовина яких швидко розподіляється по рослині і проникаючи в клітини перетворюється в них на перекис водню. Взаємодіючи з клітинним соком утворює велику кількість газоподібних речовин та сильні оксиди, які в свою чергу пошкоджують мембрани клітин та цитоплазму. В результаті через пошкоджені клітини відбувається швидке вивільнення зайвої вологи. Діюча речовина при цьому швидко розкладається без залишків в рослині. Тому застосування таких десикантів є цілком безпечне для використання на всіх типах посівів: товарних, продовольчих, кормових чи насінницьких (строк очікування до 7 діб).

Який же вибрати препарат?

-        Якщо у вас посіви чисті або частково засмічені бур’янами варто застосувати дикват.

-    Якщо у вас посіви сильно засмічені бур’янами варто застосувати препарати з діючою речовиною гліфосат у формі ізопропіламінної або калійної або амонійної солі.

Яка норма робочого розчину та котра година найкраща для проведення десикації?

  • Препарати доцільно вносити ‑ ранок (4-10 год) та вечір (17-22 год).
  • Норма витрати робочого розчину:

для гліфосатів: 150– 200 л/га

для диквату: надземне обприскування – 250-400 л/га, мала авіація – 50-70 л/га, агродрони – 5-10 л/га.

Щодо норм витрати десикантів звертайтеся до ТОВ «АВП ІНВЕСТ» , (067)1231779, www.avpinvest.com.ua .